charakterystyka - charakterystyka postaci Stanisława Wokulskiego

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

charakterystyka postaci Stanisława ...
Napisano 21-02-2006 17:05
, przez turek 406
kim jest ten człowiek? Charakteryzując postać Stanisława Wokulskiego na podstawie fragmętów Lalki Bolesława Prusa, zwróć uwage na to, jak na portret bohatera wpływa sposób jego prezentacji
charakterystyka postaci Stanisława ...
Napisano 25-06-2018 10:03:46
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
charakterystyka postaci Stanisława ...
Napisano 21-02-2006 17:57
Witaj.
http://eduseek.interklasa.pl/sciaga/praca.php?idp=2348
http://lalka.klp.pl/ser-43.html
Powodzenia
W pierwszym fragmencie rozmowa toczy si...
Napisano 05-03-2007 23:08
, przez sweetasia
W pierwszym fragmencie rozmowa toczy się między Izabelą,Tomaszem oraz Florentyną. Tomasz Łęcki docenia zdolności organizatorskie Wokulskiego,jego energię i zaufanie,jakim cieszy się w środowisku mieszczańskim,natomiast Izabela Łęcka nie ufa Stanisławowi,podejżewa,że jest on być może aferzystą oraz dostrzega jego czerwone dłonie,które podkreślają brak manier. Na pannie Florentynie Wokulski robi wrażenie,szczególnie ze względu na swą powstańczą i syberyjską przeszłość oraz z uwagi na odniesione sukcesy.

W drugim fragmencie Wokulski rozpatruje sens swego życia. Jest rozdarty wewnętrznie i kompletnie obojętny na otaczających go ludzi,którzy go zawiedli.

W trzecim fragmencie Stanisław jawi się jako postać niejednoznaczna. Książe zasięgał opinii o Wokulskim i najpierw dowiedział się,że szlachta ma o bohaterze negatywne zdanie-wywodzi się to z zawiści oraz zazdrości. Porównują go do kupca. Kupcu i fabrykanci również nie nawidzą go i wcale nie widzą w nim kupca lecz szlachcica. Najciekawszych wiadomości dowiedział się od zakonnic,rzemieślników i studentów-oni zaś mieli najlepsze zdanie o Stanisławie Wokulskim,ponieważ jawi się on jako altruista i to ajbardziej zaciekawiło księcia i w jego oczach znacznie urósł.

W czwartym fragmencie rozmowa toczy się pomiędzy Rzeckim a Szumanem. Szuman nie ufa Wokulskiemu i wciąż doszukuje się w nim podstępu. Zarzuca mu,iż w nieuczciwy sposób wzbogacił się. Rzecki definitywnie się z tym nie zgadza,ponieważ wie jaka jest prawda i jakim człowiekiem jest Stanisław Wokulski.

W piątym fragmencie Rzecki rozmawia z Ochockim. Stwierdzili oni,że Wokulski jest "człowiekiem o szerokiej duszy". Krytykują zdanie Szumana.
W pierwszym fragmencie rozmowa toczy si...
Napisano 08-03-2011 18:00
, przez izunia14m
tekst dotyczący fr. 4 jest błędnie zinterpretowany. Szuman miał do Stasia dobry stosunek. co więcej doszukiwał się w nim siebie w odniesieniu do całości utworu. nazywał go "półgłówkiem" dlatego że Szuman też chciał odebrać sobie życie i to ich ze sobą łączy. analogicznie we fr 5 tez jest błąd. primo Ochocki wszystko sam stwierdza we współ-myśleniu z Rzeckim. Oni nie krytykuja zdania Szumana tylko nie zgadza sie z nim Ochocki, totez twierdzi ze jest animatorem cywilizacji. ;)
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.25